TS  MÁTA

 

      COUNTRY TANCE, MEXIKO, SKOTSKO,                                   

      LINE DANCE, CLOGGING

 

Možná budete překvapeni, ale T.S. Máta vznikla, poslouchejte dobře,  v roce 1993.  Za tu dobu se samozřejmě vyvíjela a měnila – prošlo jí neuvěřitelných padesát tanečníků a tanečnic - většinou ulovených nebo unesených ze zábav, diskoték i country bálů ze širokého okolí.

 

První azyl měla Máta v kulturním domě v Toveři, tehdy to ještě bylo opravdové dobrodružství založené na improvizaci. V začátcích se tanečníci soustředili pouze na klasické country tance, jakmile se ale naučili napočítat do osmi a osmělili se v prvních kovbojských krůčcích, už pokukovali dál. Záhy okusili také příchuť mexických nikoli fazolí, ale tanců. Pokud jste mužskou část tanečního souboru někdy zahlédli v sukních, vězte, že nechtěli být ženami, ani nepřešli pod vidinou snadného výdělku na travesty show – to nejspíš tančili skotské tance.

 

 

Když, zejména starší ročníky, začaly pociťovat bolesti zad či kloubů, pochopitelně začaly uvažovat o svých pokračovatelích. Pod Mátou vnikl taneční potěr – dětská skupina Orlíček. I dnes se může Máta pochlubit svými mláďaty - Máťaty – děvčaty, která se věnují tak zvanému cloggingu – tedy americkému stepu a už si, dalo by se říct, vydupaly, první vavříny.

 

Ale zpátky k těm starším. Jejich věhlas už přesáhl dávno hranice obce, okresu i kraje, nejdál byli v Praze, kde soutěžili ve finále Country stodoly. No, všichni nemůžou být první, že?:)

 

V současné době je jich dvanáct. Můžete si je pozvat na firemní večírek, zpestřit vám můžou také oslavu, zvýšit prestiž vašeho plesu, nebo se blýsknout na country bále. Taneční rozpětí pro jistotu ještě jednou připomenu – country, mexiko, skotsko, line dance či clogging.

 

Máta, to není jen tanec. Můžete se přijet podívat na ples, kácení Máje, Recesiádu, nebo aspoň poslat své dítko na tábor .